Liposominė technologija: išskirtinio efektyvumo naudingų medžiagų pasisavinimas

Liposoma – tai fosfolipidų dvisluoksniu apgaubta dirbtinė mikrokapsulė, naudojama kaip maistinių medžiagų įvedimo priemonė.

Liposominė technologija veikia kaip transporto priemonė, kuri padeda vitaminams saugiai keliauti per virškinimo traktą į reikiamas organizmo ląsteles.

Pasiekusios savo tikslą liposomos yra lengvai absorbuojamos į organizmą dėl savo mažo dydžio ir žmogaus ląstelei giminingos išorinės membranos, kuri apsaugo mikrokapsulėje esančius vitaminus visos jų kelionės metu.

Tai unikali technologija, kuri apsaugo vitaminus

Dauguma natūralių ingredientų pasižymi išskirtinėmis savybėmis ir galimomis „in vitro“ galimybėmis, tačiau neturi teigiamo poveikio „in vivo“. Daugeliu atvejų taip atsitinka dėl prastos absorbacijos ir priešiškos virškinamojo trakto aplinkos: patekę į organizmą maisto papildai savo kelionę pradeda virškinamajame trakte, kuriame susiduria su įvairiomis kliūtimis – fermentais, rūgštimis, druskomis ir bakterijomis.

Liposominės technologijos dėka speciali išorinė membrana, kuri yra labai panaši į žmogaus ląstelių membraną, apsaugo vitaminus ir mineralines medžiagas nuo išorės veiksnių, tad papildo ingredientai gali saugiau įveikti savo kelionę išsaugodami nepažeistas aktyviąsias medžiagas.

Iš virškinamojo trakto liposomos patenka į kraujo sistemą, kurioje tam tikrą laiko tarpą cirkuliuoja ir palengva išskiria naudingas medžiagas organuose – „taikiniuose“. Taip naudingos medžiagos įsisavinamos efektyviau.  

Viename laše telpa begalė mikrokapsulių, užpildytų naudingomis medžiagomis

Dėl savo neįtikėtinai mažo dydžio ir specialios membranos liposomos lengvai sąveikauja su organizmo ląstelėmis ir jau yra pasiruošusios tiesioginiam kontaktui: priartėjus prie ląstelės liposoma yra įtraukiama į vidų, o jos viduryje esančios naudingosios medžiagos efektyviai absorbuojamos kartu su mikrokapsule.

Taip įveikiamas barjeras, su kuriuo susiduria daugelis įprastų naudingų medžiagų: organizmas dažnai turi jas suskaidyti, kol jas gali absorbuoti ląstelės, tačiau to eigoje pradandama dalis naudingų medžiagų efektyvumo.